Jaką gwoździarkę kupić?

eMail: biuro@jag-mar.pl
telefon: 62 76 63 101
telefon kom.: 791 502 555
Kup w Naszym sklepie

jaka gwozdziarke kupić

W poniższym artykule zamieszczę kilka najważniejszych informację na temat gwoździarek.

Przed zakupem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
1. czy chcemy gwoździarkę pneumatyczną czy gazową?
2. W jakim zakresie długości potrzebujemy gwoździarkę?
3. Do jakiego zastosowania będziemy używać gwoździarki?

Ad 1.
Podstawowy podział który może ograniczyć mnogość modeli gwoździarek to wybór między gwoździarką bezprzewodową, bez kabli czyli rozwiązaniem gazowym a przewodowym czyli pneumatycznym. Jeżeli zależy nam na mobilności i szybkości gotowości do pracy to rozwiązanie gazowe będzie najlepszym rozwiązaniem.
Gwoździarka gazowa taka jak np model Stanley Bostitch GF9033 wyposażona jest 2 akumulatory, które pozwalają wbić do 4000szt gwoździ z jednego akumulatora. Do sprawnego działania potrzebujemy również naboju gazowego. Gwoździ wraz z gazami kupujemy w kompletach a ich cena jest bardzo rozsądna. Gwoździarki gazowe wystę pują w zakresie długość od 50-100mm.
Teraz czas na kilka wad: gwoździarki gazowa będzie zawsze wolniejszą od gwoździarki pneumatycznej;  gwoździarki pneumatyczne występują w zakresie gwoździ od 38mm do 160mm. Nasz dział handlowy chętnie przedstawi dokładny podział długości dla różnych modeli gwoździarek.

Ad.2. Zakres gwoździ to bardzo szerokie zagadnienie. Czym większy zakres gwoździ tym gwoździarka większa i cięższa.  W gwoździarkach bębnowych mamy zakresy długości gwoździa inne niż w gwoździarkach szynowych. Również średnica gwoździa ma znaczenie przy użytkowaniu gwoździarki.  Złe dopasowanie średnicy gwoździa oraz długości może w znacznym stopniu skrócić jej żywotność.

Ad3. Zastosowanie gwoździarki to równie ważny czynnik wyboru jak dwa powyższe. Producenci podzielili gwoździarki na dwa typy:
-gwoździarki bębnowe
-gwoździarki szynowe

Różnice między nimi są na tyle ważne że lepiej je poznać przed zakupem…

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym gdyż powyższy tekst jest tylko wstępem do profesjonalnego doboru gwoździarki :

tel. 62 7663-101

tel. 62 7668-471

Kup w Naszym sklepie